Barcelona lako s Leverkusenom, Lyonu minimalna prednost

Fudbaleri Barcelone napravili su veliki korak kada je u pitanju plasman u narednu rundu takmičenja Lige prvaka. Naime, u prvoj utakmici osmine finala, Katalonci su slavili na BayAreni sa 1:2. Golove za Barcelonu postigao je Alexis Sanhez, kojem su to uejdno bili prvi golovi u Ligi prvaka. Za domaći tim pogodio je Kadlec. U prvom

U prvom poluvremenu, terenska nadomć pripala je Barceloni, koja je dominirala na svakom komadiću zelene podloge. Ipak, Apotekari su se sjajno branili, te tako nisu ostavljali previše prostora moćnom katalonskom stroju. Ipak, domaći su kapitulirali u 41. minuti susreta. Messi je sjajno proigrao Alexisa Sancheza, koji je vješto izbjegao ofsajd zamku, a potom hladnokrvno poslao loptu iza leđa Lena. To je ujedno bio i ishod prvih 45 minuta.

U nastavku su domaćini brzo stigli do izjednačenja. Igrala se 52. minuta susreta kada je Kadlec vratio stvari na početak. Centrirao je Vedran Ćorluka, a loptu u mrežu je pospremio Kadlec, 1:1.

No, samo tri minuta kasnije, Katalonci ponovo stižu do vodstvo. Još jednom je tim Pepa Guardiole demonstrirao moć. U 55. minuti susreta Fabregas je proigrao Sancheza, koji zaobilazi Lena, a potom pogađa mrežu za 1:2.

Apotekari su imali dvije veoma dobre prilike za izjednačenje. U oba navrata prijetio ej castro, a u oba navrata je zakazala odbrana Katalonaca. Najprije se Valdes ispriječio, a u drugom navratu stativa.

Barcelona je na kraju vjerovatno i ovjerila plasman u narednu rundu takmičenja. Naime, u 88. minuti susreta, sam pred Lena je izašao Dani Alves, koji nesebično proigrava Lionela Messija, a ovaj šalje loptu u mrežu za konačnih 1:3.

U drugoj večerašnjoj utakmici Lyon je slavio protiv APOEL-a sa 1:0, i tako ostavio kakvu-takvu nadu kiparskom predstavniku da će uspjeti napraviti još jednu senzaciju i ući među osam najboljih u elitnom evropskom klupskom takmičenju. Gol odluke postignut je u 58.minutu, a precizan je bio Lacazzete, nakon proigravanja Crisa.