Nk Jedinstvo – Fk Goražde 3:0

Nakon prvih 10-ak minuta loše igre obje momčadi i početnih ispitivanja snaga, prvi su zaprijetili gosti, ali je golman domaćih Keranović na visini zadatka. Nakon toga usljedile su još 2-3 poluprilike gostiju, da bi u 18. minuti Jedinstvo uzvratilo preko ovosezonskog pojačanja Miloša Galina, koji dobro puca glavom ali golman gostiju spašava svoj tim. U

Nakon prvih 10-ak minuta loše igre obje momčadi i početnih ispitivanja snaga, prvi su zaprijetili

gosti, ali je golman domaćih Keranović na visini zadatka. Nakon toga usljedile su još 2-3 poluprilike gostiju, da bi u 18. minuti Jedinstvo uzvratilo

preko ovosezonskog pojačanja Miloša Galina, koji dobro puca glavom ali golman gostiju spašava svoj tim. U sljedećoj akciji ponovo glavom puca Galin, ali ovaj put preko gola.Malobrojna publika na stadionu pod Borićima na prvi gol je čekala do 26. minute kada pogađa najbolji pojedinac današnjeg susreta Miloš Galin.

A onda su usljedile scene uobičajene na nogometnim terenima u Bosni i Hercegovini. Nervozni gostijući igrači naguravaju se sa jednim igračem Jedinstva i tu nastaje opći haos. Epilog : 3 crvena kartona. U domaćoj ekipi je pocrvenio mladi Abdić, dok su kod gostiju travnjak prije vremena napustili Kalinica i Omanović.

Sa igračem više na terenu domaći su imali kontrolu nad utakmicom. Rezultat se nije mjenjao do 2 minute sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada ponovno pogađa Miloš Galin, ovaj put na asistenciju Mišića.

Treba istaći i da su gosti u zadnjim sekundama prvog dijela imali sjajnu priliku preko Šuntića, inače bivšeg igrača crveno-bijelih,ali na sreću po domaći tim pogađa prečku.

Tim se rezultatom i otišlo na odmor. Domaći su u prvim minutama nastavka povisili na 3:0, a strijelac je i ovog puta bio Mulić na asistenciju Mišića.

Iako je Jedinstvo pobjedilo sa 3:0, igra koju su domaći danas prikazali, zasiugrno je zabrinjavajuća.

U većem djelu utakmice, igrači Jedinstva djelovali su nesigurno, a u sredini terena bez ideje, iako su imali igrača više.

Kako bi pod Borićima ponovo zaigrali Željo, Sarajevo, i ostali premierligaši, igrači i uprava Jedinstva imaju mnogo posla, da vrate tim tamo gdje mu je i mjesto.

U sljedećem kolu ekipa Jedinstva ide na gostovanje u Mionicu.